Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Grand Prix Stargardu
Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku

Więcej na stronie

www.grand-prix.szwla.pl

Logo Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku Edycja VI

Zapraszamy na Bieg Jesieni
Komunikaty

SSerdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy i miłośników Nordic Walking w sobotę 17 września 2016 r. na Bieg Jesieni. Startujemy o godz. 12:30 na os. Lotnisko!!. Wcześniej należy się zapisać i uiścić opłatę w wysokości 5 zł w Biurze Zawodów zlokalizowanym nieopodal linii Startu/Mety (w godz. 11:00 - 12:20).

Podczas zawodów będzie prowadzona zbiórka charytatywna na rzecz "Stowarzyszenia Rodziców-Dzieci Chorych na Białaczkę" Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej PAM Szczecin - Unii Lubelskiej.

Historia Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki - opowiada Aleksandra Saków- cz. III

Wakacje się kończą, miło było się spotkać z dawnymi kolegami, przyjaciółmi, powspominać dawne czasy i spojrzeć na to, co dzieje się obecnie. Ostatnie dni wakacji spędziłem w Kołobrzegu, ale Stargard był, jest i będzie zawsze moim rodzinnym miastem, tu spędziłem najlepsze sportowe lata, sportową przygodę życia.
W latach 1957 - 1958 reprezentowałem barwy klubowe KKS Błękitnych, a po rozwiązaniu tam sekcji lekkoatletycznej przeniosłem się do LZS/LKS Pomorze i barwy tego klubu reprezentowałem w latach 1959 - 1979. Lata 1960 - 1961 spędziłem w klubie WKS Zawisza Bydgoszcz, odbywając służbę wojskową. Ponownie w "Pomorzu" spędziłem lata od 1962 – 1979 roku. Rok 1980 -1981 to praca szkoleniowca w WTS "Orzeł" Wałcz. Dlaczego przeniosłem się do Wałcza ano dlatego, że niedotrzymano danych nam obietnic. W tym czasie w Stargardzie na obecnym, ale zdecydowanie większym terenie stadionu przy ulicy Sportowej miał powstać kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia. Stadion lekkoatletyczny zaplanowany był z krytą trybuną i oprócz stadionu lekkoatletycznego było planowane boisko do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej oraz korty tenisowe.

LATO w SZWLA
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

Latow w SZWLALato 2016 roku jest kapryśne. Pogoda w kratkę, ale przedstawicielom SZWLA nie przeszkadza to w braniu udziału w zaplanowanych zawodach i nieplanowanych przedsięwzięciach.

Od X Jubileuszowego Międzynarodowego Biegu o „BŁĘKITNĄ WSTĘGĘ” minęło zaledwie miesiąc a NASI biegali w VI Biegu filmowym w Wałczu, Marta Olczak 19 czerwca zaliczyła triatlon w Lipianach , a 26 czerwca spora grupka Szwal-owców biegła w II Maratonie PZU w Szczecinie. Szotowicz na koniec czerwca przebiegł 55 km. w Sudetach. W Dziwnowie 23. lipca nasi biegacze zaliczyli XVIII Bieg „Cztery Mile Jarka” ,a w Kamieniu Pomorskim 06. sierpnia – bieg na 10 km „ I Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego” gdzie TRZECH MUSZKIETERÓW SZWLA w kat. M-70 zajęła całe podium. I miejsce zajął Ryszard Skąpski, srebro – Mieczysław Burdzy , a brąz Henryk Maciejewski. W tym biegu towarzyszyła im Grażyna Maciejewska która w K-50 uplasowała się na 10 miejscu.

Historia Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki - opowiada Aleksandra Saków- cz. II
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

Poprzednie wspomnienia zakończyliśmy na tym, że 01 kwietnia 1996 r. odbyło się I Walne Zebranie Związku, gdzie wybrano po raz pierwszy władze nowego sportowego związku w Stargardzie.
Na następne spotkanie zostałem ponownie zaproszony do domu kolegi Olka. Po omówieniu kwestii formalnych SZWLA Olek rozpoczął rozmowę od Swoich wspomnień dotyczących jego kariery sportowej kontynuowanej już w gronie weteranów lekkiej atletyki.
Kolega Olek jest bardzo utytułowanym sportowcem, w związku z czym chwilkę trwało zebranie i przypomnienie sobie wszystkich najważniejszych zawodów. Olek po krótkim zastanowieniu powiedział mi, że było tego bardzo dużo, że nie będzie mnie zanudzać wszystkimi moimi występami, i że wspomni tylko o tych, które najbardziej utkwiły mu w pamięci. Chociaż powiedziałem, że z wielkim zainteresowaniem wysłucham wszystkiego co ma mi do powiedzenia. I tak wspomnienia zaczęliśmy od roku 1994.


Like a virgin... touched for the very first time....
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

I  Ultra Cross Maraton Przyznam, że wybiegałam ładnych naście kilometrów od maja, ale zawsze jest dobry czas żeby opowiedzieć ‘swój pierwszy raz’ . Zresztą, tak zaplanowałam cały biegowy rok, nic nie może się powtórzyć, biegam tylko tam, gdzie jeszcze mnie nie było. No dobra, z jednym małym wyjątkiem, ale od tego wszystko się zaczęło, więc tak, Alkala Bieg Kobiet Szczecin, obowiązkowo, z sentymentu, musiałam po prostu tam być. Mimo, iż moje bieganie troszkę ewoluowało, to nadal ciężko pracuję pod okiem tego samego Trenejro – w niektórych związkach jestem stała w uczuciach.
Wiosenny start główny zaplanowałam dużo wcześniej , wybrałam Paryż i królewski dystans, ale jak wiadomo życie pisze różne scenariusze i z przyczyn osobistych musiałam pobiec w stolicy Polski.


Historia Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki - opowiada Aleksandra Saków- cz. I

Wszystko zaczęło się 22 lata temu w lipcu - wspomina Aleksander Saków w czasie spotkania przy kawie, które odbyło się w siedzibie Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Ateltyki na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej. Kolega A. Saków, członek kadry olimpijskiej w rzucie oszczepem na olimpiadę w Tokio w 1964 r. i olimpiady w Meksyku w 1968 roku. Ale życie i kariera sportowca to nie tylko sukcesy i zaszczyty, ale również to, co jest najgorsze i nie przewidywalne czyli choroby i kontuzje - odwieczna zmora sportowców. Miałem pecha- mówi Aleksander Saków, powyższe przypadłości wyeliminowały mnie z największego święta dla sportowca - olimpiady w Tokio i Meksyku.


Wałcz - 6. Festiwal Biegowy
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

 6. Biegowy Festiwal Biegowy WałczTradycyjnie w lipcu stargardzcy biegacze wybrali się do Wałcza na 6. Biegowy Festiwal Biegowy. Na linii startu stanęło 23 stargardzian, w tym: 11 zawodniczek i zawodników SZWLA.
Nim przejdę do osiągniętych przez nas rezultatów, a te były bardzo dobre, wstępny komentarz. Już w starożytności, Grecy nagradzali zwycięzców wszystkich dyscyplin i konkurencji wieńcem laurowym, czego nie można powiedzieć o tegorocznych organizatorach 6. Wałeckiego Festiwalu Biegowego. Dziwna i zawiła interpretacja (nie)regulaminowych zapisów pozbawiła naszych zawodników wyróżnień. Pomimo faktów iż Julian Wójcik zwyciężył w kategorii Nordic Walking "ChodzęBoLubię", Joanna Suleja zwyciężyła w biegu na 5 km w kategorii MASTERS, Sylwia Grzesiak była najszybsza na dystansie 5 km w kategorii K-40, a Ryszard Skąpski był drugi w kategorii MASTERS w biegu na 5 km organizator postanowił nie wyróżniać zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Nie było przyjemności stania na podium, oklasków i gratulacji publiczności oraz pełnej radości z osiągniętych rezultatów.

UWAGA WYJAZD na BIEG Filmowy do Wałcza
Komunikaty

INFORMACJE dotyczące wyjazdu na BIEG Filmowy do Wałcza:

Wyjazd - 16.07.2016 r., o godzinie 15:00, z parkingu Lidla, przy ulicy 11 Listopada w Stargardzie. Powrót do godziny 21:00.
KOSZT:
Członkowie SZWLA - 20zł/os.
Osoby spoza SZWLA - 30 zł/os.
Dzieci - BEZPŁATNIE

Mamy jeszcze parę miejsc wolnych. Zgłoszenia przyjmuje Marta Olczak, tel. 519 899 313; adres e-mail: marcia44@op.pl.

Podsumowanie i podziękowania
Wydarzenia

Jubileuszowy X Międzynarodowy Bieg o „Błękitną Wstęgę” oraz II Marsz Nordic Walking już za nami. Aż trudno uwierzyć, że to już 10 lat wspólnie tworzymy tą wspaniałą imprezę biegową.

Jako pierwszym dziękuję oczywiście zawodnikom ponieważ bez nich nie byłoby tej imprezy. To dla Was rok w rok zespół Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki ciężko pracuje abyście mogli bezpiecznie i w fantastycznej atmosferze zmierzyć się ze sobą podczas biegu. Uśmiech na twarzach naszych biegaczy, którzy przyjechali do nas z różnych zakątków świata i Polski dają nam siłę do pracy na następne imprezy biegowe. Piękne słowa uznania, gratulacje, podziękowania jakie od Was usłyszeliśmy to siła, która nas napędza aby następny XI bieg był jeszcze lepszy. Gratuluję ukończenia biegu rekordowej liczbie biegaczy- było Was 1044 ( to o 107 więcej niż w roku 2015). Przepraszamy jednocześnie za wszystkie potknięcia i niedociągnięcia organizacyjne. Obiecuję, że wyciągamy z nich wnioski, aby w kolejnych edycjach je wyeliminować. Dziękuje również kibicom, którzy licznie przybyli na nasz bieg. Każdy biegacz wie, że jak zabraknie siły to najlepszym dopingiem jest kibic. Jednocześnie już dziś zapraszam na XI Międzynarodowy Bieg Uliczny o „Błękitną Wstęgę” 17 czerwca 2017 r.

Facebook
Partnerzy

Fotografia Stargard
Martyna i Rafał
Naturalna fotografia ślubna i rodzinna
Pogoda
Pogoda w Stargardzie


Prognoza Pogodynki

Prognoza MeteoGroup
Prognozy numeryczne ICM:

Meteorogram modelu UM
Meteorogram modelu COAMPS

Aktualna Pogoda

Droga krajowa nr 10
Morzyczyn - Jezioro Miedwie
Wygenerowano w sekund: 0.06 6,109,313 Unikalnych wizyt
stat4u