Więcej na stronie

Logo Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku Edycja VI

IV Edycja XLPL EKIDEN
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

IV XLPL EKIDENKolejny start członków SZWLA za nami. Tym razem 22 maja pobiegliśmy na poznańskiej Malcie w IV Edycji XLPL EKIDEN czyli w sztafecie maratońskiej. Dystans 42 km i 195 m został podzielony na 6 odcinków do pokonania w kolejności odpowiednio: 9 795m + 10 800m + 5 400m + 5 400m + 5 400m + 5 400m. Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki reprezentowały aż trzy drużyny – dwie kobiece: SZWLA WOMAN, SZWLA PIĘKNE I SZYBKIE oraz jedna drużyna mieszana – SZWLA.
Już w piątek przed startem nad drużyną SZWLA WOMEN zawisły czarne chmury – dotarła do nas informacja, że jedna z nas nie może jechać. Jak w ubiegłym roku znowu brakowało nam szóstej do drużyny (historia lubi się powtarzać). Rozpoczęłyśmy wielkie poszukiwania. Na szczęście się udało i w niedziele o 6:00 w pełnym składzie wyruszyłyśmy wraz z pozostałymi sztafetami do Poznania. Wesoły autobus dowiózł nas do celu punktualnie – nie spóźniliśmy się na start. Jak co roku poznańska Malta przywitała nas miłą atmosferą i świetnie zorganizowaną imprezą biegową. Początkowo w drużynach panowała wojskowa mobilizacja, ale w pewnym momencie w drużynie SZWLA WOMAN coś poszło nie tak i jedną ze zmian dokonałyśmy na trybunach – śmiechu było co niemiara. Może to lejący się z nieba żar tropików był przyczyną tak niecodziennej zmiany a może niesamowita atmosfera zadziałała na nas demobilizująco. Nietypowa zmian zadziwiła wszystkich dookoła, ale dzięki temu jedna z nas pobiegła jak struś pędziwiatr i wybiegała swój najlepszy czas w życiu. Na szczęście pozostałe drużyny do końca były czujne i pobiegły wspaniale. Nasze dziewczyny ze SZWLA PIĘKNE
I SZYBKIE pokazały jak się biega i w klasyfikacji drużyn kobiecych zajęły pierwsze miejsce. Nazwa drużyny do czegoś zobowiązuje i do Stargardu koleżanki przywiozły piękny puchar wraz z workiem nagród. Jeszcze raz gratulujemy!
Wszyscy dobiegliśmy do mety cali i zdrowi w bardzo dobrych humorach, a jedna z nas na mecie została miło przywitana przez spikera zawodów. Z okazji obchodzonych w tym dniu urodzin dla Elizy kończącej sztafetę SZWLA WOMAN z głośników poleciało „STO LAT”.
Poznańską imprezę biegową można uznać za udaną i już szykujemy się na przyszły rok. Mam nadzieję, że pojedziemy w podobnym składzie i osiągniemy jeszcze lepsze wyniki.