Więcej na stronie

Logo Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku Edycja VI

XXVIII Barbórkowy Bieg o Lampkę Górniczą
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

XXVIII Barbórkowy Bieg o Lampkę GórnicząDzień 20. października 2013 r. zapowiadał się pochmurną i deszczową niedzielą. Idę do biura zawodów na stadionie RCS przy ul. Odrodzenia 28b w Lubinie. Leje. Jak mówią biegacze „pogoda na bieganie jest zawsze tylko strój trzeba dobrze dobrać”… no tak … ale mi już w butach chlupie. Nic to!!! Nie poddaję się, przecież i w takich warunkach już biegałam. Do startu jeszcze ponad godzina, to może się wypogodzi.
Godzina 11:00 – start ze stadionu RCS. Przestało padać i wychodzi słońce, a dzięki temu i kibiców przybyło. Ponad 1500 biegaczy ruszyło ulicami Lubina, aby pokonać trasę 10 km. Trasa do najłatwiejszych nie należy, ale też daleko jej do górek na Bukowym ;).
Bieg ukończyłam i medal zdobyłam, co takie oczywiste nie było. Organizatorzy nie spodziewali się aż takiej frekwencji. Medale przygotowane były dla pierwszych 1000 osób na 1377, które ukończyły zmagania z tym dystansem.
Były też imprezy towarzyszące: Bieg Sztygarski na 1 Milę, Bieg na 800 m, Sztafeta Międzyzakładowa 4 x 400 m, Sztafeta Dyrektorska 4 x 100 m dla pracowników KGHM Polska Miedź S.A. A wszystko to w rytm utworów granych przez górniczą orkiestrę dętą.