Więcej na stronie

Logo Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku Edycja VI

Biegali w silnych porywach wiatru
Z prasy

Bieg Zaślubin odbywa się cyklicznie w każdą rocznicę Zaślubin z morzem (w Kołobrzegu fakt ten miał miejsce 18 marca 1945r.). Organizatorzy edycji biegu towarzyszył zachodni wiatr, który nie pozwolił na bicie rekordów. Do Kołobrzegu przyjechało prawie 400 biegaczy, spośród których bieg ukończyło 386 zawodników (w tym 8 osób zrzeszonych w Stargardzkim Związku Weteranów Lekkiej Atletyki). Najlepszym biegaczem naszego regionu został Krzysztof Różański z Wapnicy, który dystans 15 km pokonał w czasie 57 minut i 5 sekund. Płeć piękną reprezentowała tylko jedna pani – mianowicie Barbara Wójcik z Chociwla. Uzyskała czas 1 godz. 40 min. 36 sek.

Bieg ten traktowany jest jako test, który ma dać odpowiedź w jakim stopniu jest się przygotowanym do startów w nowym sezonie – mówią weterani ze Stargardu. – Żeby jednak osiągnąć pełną gotowość startową, trzeba włożyć jeszcze dużo pracy na treningach.