WYDARZENIA - FAKTY - OPINIE - Prawie wszystko, to, co działo się w październiku 2016r.
Dodane przez administrator dnia Piątek, 04 listopada 2016 18:40

- Prawie wszystko, to, co działo się w październiku 2016r.Z życia Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki. WYDARZENIA - FAKTY - OPINIE - Prawie wszystko, to, co działo się w październiku 2016r.

I. Stargard 22.09.2016r.
Posiedzenie Zarządu SZWLA. Tematem posiedzenia były aktualne sprawy organizacyjno-sportowe jak również wstępne planowanie zamierzeń na rok 2017.

Treść rozszerzona

II. Zbąszyn 25.09.2016r.
XXIX Ogólnopolski Bieg Zbąskich - X Półmaraton. W Zbąszyńskim półmaratonie wystartowało 564 uczestników. Nie zabrakło i naszych zawodników. Roman JARZYNA zajął 160 miejsce z czasem 1:42:37, a Krzysztof ADAMCZAK był 305 z czasem 1:55:13. GRATULUJEMY. Najwyższą pozycję z Stargardu wywalczył Grzegorz Terlikowski zajmując 10 miejsce z czasem 1:20:52.

III. Stargard 30.09.2016r.
W posiedzeniu Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta ds. Seniorów wziął udział nasz przedstawiciel Ryszard Wieczorkiewicz, a Joanna Suleja w obchodach "Dnia Seniora" prowadziła z grupą stargardzkich seniorów Nordinc Walking.

IV. 01.10.2017 r. Lisbona (Portugalia) - ROCK N ROLL - MARATON.
W ciekawej imprezie z bogatym programem artystycznym i biegowym wziął udział Stanisław KACZMARCZYK. W czasie biegu maratońskiego, półmaratonu i mini maratonu (5,5 km) towarzyszy biegaczom muzyka rock n rollowa. Medal z powyższej imprezy Stasiu zaprezentował nam na zdjęciu, należy przyznać, że piękny. Gratulujemy ukończenia królewskiego dystansu, w dalekiej LISBONIE. Z naszym banerem; "MASTERS" i flagą Stargardu jak relacjonuje Stasiu, fotografowali się uczestnicy imprezy z całego świata. To wspaniała promocja Stargardu i SZWLA. GRATULACJE.

V. 02.10.2016r. III Nowogardzki Bieg Uliczny TOYOTY na 10 km.
Spora grupa stargardzian pobiegła w Nowogardzie, Na 284 osoby które ukończyły bieg, 44 biegających to mieszkańcy naszego miasta. Nie zabrakło zawodników SZWLA. Andrzej Kuśmider był trzeci z czasem 0:34:07, Aga Rot zajęła 232 miejsce z czasem 01:00:38, a Ryszard Wieczorkiewicz z czasem 0:02:12 był 246. GRATULACJE.

VI. 02.10.2016r. Szczyrk. Beskidy Ultra - Trail.
Marta Olczak biegła na 10 km (BUT 10) i zajęła w OPEN 6 miejsce, a w swojej kategorii była druga. W biegu na 60 km startowali: Eliza Marcinkowska, Piotr Kaczmarek i Michał Zedelski.

VII. 03.10.2016r. - 44 Bieg Transgraniczny Doliną Dolnej Odry - Gryfino - Gartz. 10,9 km.
W dniu Święta Państwowego Republiki Federalnej Niemiec - na dystansie 10 km. z Gryfina do Gartz pobiegło czworo naszych przedstawicieli: Bogdan Skowroński z czasem 0:42:56 był w OPEN 23, a w M50 zajął 3 miejsce, Monika Gołębiewska z czasem 1:16:19 zajęła 294 lokatę, Grażyna Maciejewska była 295 z czasem 1:16:27, a Henryk Maciejewski był 297 z czasem 1:18:44. Bieg ukończyło 312 osób. GRATULACJE.

VIII. 08.10.2016r.
Zawodnicy SZWLA będący również członkami klubu i należący do "STARGARDZKICH MORSÓW" rozpoczęli sezon kąpielą w Miedwiu. Mokro i zimno ale przyjemnie. Gratulujemy.

IX. 09.10.2016r. - 17 PKO Maraton POZNAŃ.
W gronie 5865 osób które ukończyły poznański maraton była 7 osobowa grupa zawodniczek i zawodników SZWLA. Przygodę z maratonem nasi przedstawiciele kończyli kolejno na nw. pozycjach:

2691 - Rafał OCHOTA z czasem 03:55:16,
2953 - Wojciech MOŚCIŃSKI z czasem 03:57:31,
3609 - Paweł WYSZCZELSKI z czasem 04:08:08,
3754 - Apolonia BIDAS z czasem 04:10:36,
3881 - Iwona DOMINIAK z czasem 04:12:39,
5865 - Grażyna MACIEJEWSKA z czasem 05:49:52,
5881 - Henryk MACIEJEWSKI z czasem 06:14:39.

WIELKIE GRATULACJE.

X. 15.10.2016r. Stargard - Test Coopera.
W ramach ogólnopolskiej akcji "BiegamBoLubię" na oddanym po remoncie stadionie przy ul. Sportowej 1. 15 biegaczek i biegaczy sprawdzało swój stopień wytrenowania i wydolności organizmu na pozostałą część biegowego sezonu. Z przeprowadzonej próby zadowoleni byli wszyscy, zarówno z wyników jak również nowej bieżni oraz rozlosowanych niespodzianek. Był to trzeci test przeprowadzony przez SZWLA, pierwsze dwa miały miejsce w 2013 roku.

XI. 16.10.2016r. Szczecin - Grand Prix - CITY TRAIL - bieg nr 1.
W rekordowej 656 liczbie osób które wystartowały w pierwszym biegu, wystartowała również rekordowa liczba z naszego związku z mocnym postanowieniem aby w obecnej edycji grand prix 2016/2017 zawalczyć drużynowo o miejsce na podium. Może coś z tego wyjdzie. Wszystko jest na dobrej drodze. W pierwszym biegu zajmowaliśmy kolejno miejsca.

389 - Joanna SULEJA z czasem 0:29:48,
531 - Ryszard WIECZORKIEWICZ z czasem 0:33:28.

Bieg nr 2 już 20 listopada.

XII. Szamotuły - SAMSUNG - VI PÓŁMARATON. 16.10.2016r.
W liczbie 1059 osób które ukończyły półmaraton znaleźli się przedstawiciele naszego związku. Roman JARZYNA z nowym rekordem życiowym; 01:39:34 zajął 330 pozycję. GRATULACJE.

XIII. Koszalin 29/30. 10. 2016 r. NOCNA ŚCIEMA.

Wszyscy biorący udział w półmaratonie i maratonie uzyskali "SUPER WYNIKI" "Nocna Ściema" to świetna zabawa. W maratonie pod nazwą SZWLA - Stargard wystartowała drużyna w składzie: Sebastian Florczak, Radosław Oziemkiewicz, Paweł Szotowicz, Przemysław Tietz, Łukasz Krakowiak oraz Paweł Szczygieł, drużyna zajęła wysokie II miejsce - Gratulacje. Indywidualnie Sebastian Florczak z czasem 02:48:20 zajął 5 miejsce, Radosław Ozimkiewicz był 23 z czasem 03:13:43, Paweł Szotowicz 29 z czasem 03:22:00- pobił życiówkę, 36 był Przemysław Tietz, a Łukasza Krakowiaka i Pawła Szczygła niestety, zmogły ich kontuzje - GRATULACJE dla wszystkich. Maraton ukończyły 174 osoby. W półmaratonie na 772 osoby które ukończyły bieg, Wojciech Mościcki z czasem 01:58:20 był 452 - GRATULACJE.

INFORMACJE

1. W każdą sobotę o godzinie 7.00 przy sklepie "Biedronka" na ulicy Szczecińskiej, Krzysiu Piechota zbiera chętnych do biegania w lesie w okolicach m. Grzędzice. Dojazd własnym samochodem. Kontakt telefoniczny; 501 466 106.

2. W związku z tym, że opracowuję kronikę naszego związku zwracam się do wszystkich naszych byłych i obecnych członków oraz sympatyków SZWLA o udostępnienie zdjęć, relacji, wywiadów, pocztówek i innych pamiątek z dawnych lat. Telefon kontaktowy 608 051 003.

W załączeniu do powyższych relacji kilka zdjęć z Nowogardu, Testu Coopera, Lisbony, City Trail.

Członkowie SZWLA - biorący udział w różnorodnych imprezach - umieszczajcie swoje relacje na naszej stronie.

Do zobaczenia na biegowych trasach i do spotkania za miesiąc na podsumowaniu listopada.