26 Międzynarodowy Półmaraton Philipsa i XIX Choszczeńska Dziesiątka
Dodane przez administrator dnia Czwartek, 08 września 2016 15:13

"26 Międzynarodowy Półmaraton Philipsa" Piła - 04.09.2016r.Półmaraton Piła - Choszczeńska 10T

Treść rozszerzona

Do Piły na półmaraton zaliczany do "Korony Półmaratonów Polski" wybrała się skromna 11- osobowa grupa stargardzian, ale w tej grupie była spora, bo 5- osobowa ekipa zawodników MASTERS. Bieg w Pile, jak zwykle przygotowany profesjonalnie pod każdym względem. Pogoda również dopisała. Płaska trasa biegu i fantastycznie dopingujący wszystkich biegaczy za pomocą "bębnów i kotłów" kibice pomogli nam z uśmiechem pokonać te nieco ponad 20 kilometrów. W sumie wystartowało 3277 osób, a bieg ukończyło 3258 uczestników, w tym: 824 panie. Na mecie zwycięzca osiągnął czas 01:04:28, a pierwsza pani zameldowała się z czasem: 01:12:44. Czas ostatniego zawodnika 03:01:50. Najwyższą lokatę wśród stargardzian wywalczył Grzegorz Terlikowski zajmując 74 miejsce z czasem 01:22:08. A nasi pozostali biegacze zajmowali następujące lokaty:
905 - Rafał Ochota, z czasem 01:42:18,
971 - Roman Jarzyna, z czasem 01:43:11,
2765 - Dariusz Kwieciszewski, z czasem 02:10:09,
3088 - Ryszard Wieczorkiewicz, z czasem 02:23:40,
3102 - Joanna Kostrzewa, z czasem 02: 24:30.

„XIX Choszczeńska Dziesiątka” - 04.09.2016 r.

"Choszczeńska Dziesiątka" już tradycyjnie odbywa się w dniu Powiatowego Święta Plonów - Dożynek. Start i meta biegu znajdowały się w okolicy Gimnazjum Publicznego w Choszcznie. Jednym z organizatorów biegu jest rekordzista Polski na 800 m- Paweł Czapiewski. Trasa biegu przebiegała ulicami Choszczna oraz ścieżką biegową wokół Jeziora Klukom. Stargard reprezentowany był przez rekordową grupę biegaczek i biegaczy, w liczbie 49, w tym 7 przedstawicieli SZWLA. Na ogólną liczbę 478 osób, które ukończyły bieg, 49 stargardzian, to znacząca siła biegowa. Należy zaznaczył, że biegaczek było 169. Zwycięzca osiągnął czas: 00:33:56, a zwyciężczyni 00:40:18. Najwyższą lokatę ze Stargardu wywalczyła Natalia Wilkosz zajmując w K-20 II miejsce z czasem 00:40:59, a Wioletta Wojciechowska w K-40 zajęła III miejsce z czasem 00:50:59. Nasi reprezentanci w kategorii OPEN zajmowali kolejno miejsca:
42 Bogdan Skowroński z czasem 00:40:51,
89 Rafał Glina z czasem 00:44:40,
189 Mariusz Łabędzki z czasem 00:49:22,
293 Julian Wójcik z czasem 00:53:49,
341 Joanna Suleja z czasem 00:57:06,
407 Grzegorz Rybaczuk z czasem 01:00:48,
457 Grażyna Maciejewska z czasem 01:09:16,
476 Henryk Maciejewski z czasem 01:15:41.
Grażyna Maciejewska została wyróżniona przez organizatorów jako SENIORKA biegu.