LATO w SZWLA
Dodane przez administrator dnia Czwartek, 11 sierpnia 2016 08:06

Latow w SZWLALato 2016 roku jest kapryśne. Pogoda w kratkę, ale przedstawicielom SZWLA nie przeszkadza to w braniu udziału w zaplanowanych zawodach i nieplanowanych przedsięwzięciach.

Od X Jubileuszowego Międzynarodowego Biegu o „BŁĘKITNĄ WSTĘGĘ” minęło zaledwie miesiąc a NASI biegali w VI Biegu filmowym w Wałczu, Marta Olczak 19 czerwca zaliczyła triatlon w Lipianach , a 26 czerwca spora grupka Szwal-owców biegła w II Maratonie PZU w Szczecinie. Szotowicz na koniec czerwca przebiegł 55 km. w Sudetach. W Dziwnowie 23. lipca nasi biegacze zaliczyli XVIII Bieg „Cztery Mile Jarka” ,a w Kamieniu Pomorskim 06. sierpnia – bieg na 10 km „ I Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego” gdzie TRZECH MUSZKIETERÓW SZWLA w kat. M-70 zajęła całe podium. I miejsce zajął Ryszard Skąpski, srebro – Mieczysław Burdzy , a brąz Henryk Maciejewski. W tym biegu towarzyszyła im Grażyna Maciejewska która w K-50 uplasowała się na 10 miejscu.

Treść rozszerzona

Lato w w SZWLALato 2016 roku jest kapryśne. Pogoda w kratkę, ale przedstawicielom SZWLA nie przeszkadza to w braniu udziału w zaplanowanych zawodach i nieplanowanych przedsięwzięciach.

6 sierpnia braliśmy udział w XI rowerowym maratonie MTB dookoła jeziora Miedwie na trasie 55 kilometrów. (trasa ze względów bezpieczeństwa została skrócona o 3 km) Startowało 1262 osób, w tym; 226 pań. Należy się pochwała organizatorom, naszym koleżankom i kolegom z STC za zmianę regulaminu – wszyscy startowali w jednakowym czasie – przyczyniło się to do sprawniejszego i bezpieczniejszego przebiegu imprezy. Trasa była bardzo dobrze oznakowana, zabezpieczona. W połowie trasy jak, w latach poprzednich „KAWIARENKA” z pyszną kawą i herbatą oraz smacznymi rogalikami, a działo się to za sprawą Cukierni „NOWA”. Zakończenie imprezy zgodnie z tradycją było z pogodową kratką i tortem, ale przebiegało szybki i sprawnie.

Zwycięzca pokonał trasę w czasie 01:30:20 co przełożyło się , że trasę pokonał z średnią prędkością 36,20 km/godz.
Gratulacje należą się Monice Szotowicz z STC która w kategorii K-30 zajęła pierwsze miejsce.

A, zawodnicy SZWLA których w całym tegorocznym MTB było 12 osób jechali z różnymi celami. Jedni się ścigali, a inni, aby zaliczyć przejazd rekreacyjnie i tak na mecie meldowaliśmy się na nw. pozycjach: