Wałcz - 6. Festiwal Biegowy
Dodane przez administrator dnia środa, 20 lipca 2016 16:38

6. Biegowy Festiwal Biegowy WałczTradycyjnie w lipcu stargardzcy biegacze wybrali się do Wałcza na 6. Biegowy Festiwal Biegowy. Na linii startu stanęło 23 stargardzian, w tym: 11 zawodniczek i zawodników SZWLA.
Nim przejdę do osiągniętych przez nas rezultatów, a te były bardzo dobre, wstępny komentarz. Już w starożytności, Grecy nagradzali zwycięzców wszystkich dyscyplin i konkurencji wieńcem laurowym, czego nie można powiedzieć o tegorocznych organizatorach 6. Wałeckiego Festiwalu Biegowego. Dziwna i zawiła interpretacja (nie)regulaminowych zapisów pozbawiła naszych zawodników wyróżnień. Pomimo faktów iż Julian Wójcik zwyciężył w kategorii Nordic Walking "ChodzęBoLubię", Joanna Suleja zwyciężyła w biegu na 5 km w kategorii MASTERS, Sylwia Grzesiak była najszybsza na dystansie 5 km w kategorii K-40, a Ryszard Skąpski był drugi w kategorii MASTERS w biegu na 5 km organizator postanowił nie wyróżniać zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Nie było przyjemności stania na podium, oklasków i gratulacji publiczności oraz pełnej radości z osiągniętych rezultatów.

Treść rozszerzona

Nim przejdę do osiągniętych przez nas rezultatów, a te były bardzo dobre, wstępny komentarz. Już w starożytności, Grecy nagradzali zwycięzców wszystkich dyscyplin i konkurencji wieńcem laurowym, czego nie można powiedzieć o tegorocznych organizatorach 6. Wałeckiego Festiwalu Biegowego. Dziwna i zawiła interpretacja (nie)regulaminowych zapisów pozbawiła naszych zawodników wyróżnień. Pomimo faktów iż Julian Wójcik zwyciężył w kategorii Nordic Walking "ChodzęBoLubię", Joanna Suleja zwyciężyła w biegu na 5 km w kategorii MASTERS, Sylwia Grzesiak była najszybsza na dystansie 5 km w kategorii K-40, a Ryszard Skąpski był drugi w kategorii MASTERS w biegu na 5 km organizator postanowił nie wyróżniać zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Nie było przyjemności stania na podium, oklasków i gratulacji publiczności oraz pełnej radości z osiągniętych rezultatów. Dla każdego sportowca jest to główny cel, ale o tym zapomnieli organizatorzy i popadli w rutynę, a ta prowadzi do byle jakości. Pomimo głośnych nazwisk telewizyjnych, radiowych, znanych dawnych sław sportowych, organizatorzy dali plamę. Tłumaczenia organizatorów dlaczego tak postąpili były kuriozalne. Ale to już ich problem. Może nas stargardzian w Wałczu już nie lubią. Pochwalić należy organizatorów za zmianę miejsca startu i mety. Całą imprezę z rynku przeniesiono na deptak przy jeziorze (kto uczestniczył w latach ubiegłych to pamięta). Przebierańcy filmowi jak zwykle dodawali imprezie kolorytu, wspaniale bawiła się i dopingowała zawodników publiczność i pod tym względem sobotnia impreza była bardzo udana. Dopisała słoneczna pogoda, nie była gorąco, a w lesie nie było "sauny" jak w latach poprzednich. Warunki pogodowe i nowa trasa sprzyjały w osiągnięciu dobrych rezultatów, a oto one:

VI "Bieg Filmowy"- 10 km (9999 m):
W sumie wystartowało 408 osób w tym: 144 panie i 264 panów. Zwycięzca osiągnął czas 00:33:33. Wśród pań najlepszy rezultat to 00:40:17. Najsłabszy rezultat biegu - 01:16:58.
-15. miejsce w kategorii OPEN zajął Ryszard Jarzyna z czasem 00:35:56,
-17. miejsce zajął Przemek Tietz z czasem 00:40:12,
-22. miejsce zajął Bogdan Skowroński z czasem 00:40:43, a w kat. MASTERS msc. 2,
-96. miejsce zajął Roman Jarzyna z czasem 00:47:45,
-140 miejsce zajął Dariusz Kwieciszewski z czasem 00:50:35,
-222. Miejsce zajął Tomasz Nowicki z czasem 00:54:36,
-233. miejsce zajęła Iwona Dominiak z czasem 00:55:19.

W biegu na 5 km. "BiegamBoLubię Lasy" zwycięzca osiągnął czas 00:16:53. Pierwsza kobieta na mecie osiągnęła rezultat 00:20:35, a startowało 89 osób , w tym kobiet 47 i 42 mężczyzn. Najsłabszy czas na mecie to: 00:37:01.
-24 miejsce w OPEN zajęła Sylwia Grzesiak z rezultatem 00:22:36 co dało Jej w kategorii OPEN KOBIET 3 miejsce, a w kategorii K-40 1. miejsce 1,
-37 miejsce zajął Ryszard Skąpski z czasem 00:24:42, w kat. MASTERS zajął 2. miejsce,
-46. miejsce zajęła Joanna Suleja z czasem 00:26:16 co dało Jej pierwsze miejsce w kat. MASTERS kobiet,
-57 był Ryszard Wieczorkiewicz z czasem 00:27:56.

W marszu na dystansie 5km "ChodzęBoLubię" startowały 22 osoby w tym 6. Mężczyzn I 16 kobiet.
Najszybciej dystans pokonał Julian Wójcik osiągając czas 00:35:35.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Natalia Jarzyna, która w kategorii dzieci "Sport Generacja" w swojej kategorii była bezkonkurencyjna i zajęła 1. miejsce.
Ze sportowym pozdrowieniem Ryszard Wieczorkiewicz.