Biegowe podsumowanie maja
Dodane przez administrator dnia Czwartek, 02 czerwca 2016 11:42

Kolejny bogaty w wydarzenia biegowe weekend za nami. Jak zawsze członkowie SZWLA nie zawiedli i godnie reprezentowali nasze miasto na kilku ciekawych imprezach sportowych:
- 22.05.2016 r. XLPL EKIDEN Poznań 2016;
- 22.05.2016 r. XXVII " Myśliborska Mila i 10 -tka";
- 27.05.2016 r. II „Rzeźnicki Festiwal Biegowy”;
- 28.05.2016 r. II "Bieg Dookoła Jeziora" Chociwel;
- 28.05.2016 r. 33. Półmaraton „SOLAN” im. Romana Terlikowskiego.

Treść rozszerzona

22 maja trzy 6-cio osobowe drużyny reprezentujące SZWLA wyruszyły ze Stargardu do Poznania aby stanąć na starcie XLPL EKIDEN 2016. Brzmi tajemniczo? Już wyjaśniamy. Słowo ”ekiden” pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyōsō) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. To właśnie w Kraju Kwitnącej Wiśni wykształciły się największe tradycje tego typu biegów, a udział w takich sztafetach jest ogromnym prestiżem. W Poznaniu w kategorii OPEN sklasyfikowanych zostało 286 drużyn. Najmocniejszy zespół pod nazwą "SZWLA - SZYBKIE i PIĘKNE" w klasyfikacji generalnej zajął 35 miejsce, a w kategorii drużyn kobiecych Panie zajęły I miejsce. Sztafetę w maratonie pokonały w czasie 03:10:25. w następującym składzie:
- na I zmianie Elżbieta Romej dystans 9,755 km pokonała 00:43:29,
- na II zmianie Natalia Wilkosz dystans 10,8 km pokonała w 00:47:53,
- na III zmianie Agnieszka Alabrudzińska dystans 5,4 km pokonała w 00:24:48,
- na IV zmianie Patrycja Kaczyńska dystans 5,4 km pokonała w 00:24:47,
- na V zmianie Aleksandra Romej dystans 5,4 km pokonała w 00:24:40,
- na VI zmianie Pani kapitan drużyny Sylwia Grzesiak dystans 5,4 km pokonała w 00:24:48.
Druga drużyna "SZWLA" w składzie: Stanisław Kaczmarczyk, Bogdan Skowroński- kapitan drużyny, Iwona Dominiak, Julian Wójcik, Apolonia Bidas, Dariusz Kwieciszewski w klasyfikacji generalnej z czasem 03:18:17 zajęła 59 miejsce.
Trzecia drużyna "SZWLA WOMEN" w składzie: Marta Olczak, Anita Buko, Alicja Wowk, Aldona Farbotko, Joanna Kostrzewa- kapitan drużyny, Eliza Marcinkowska - zajęły 224 miejsce z czasem 04:00:46.
Równolegle tego samego dnia w Myśliborzu na dystansie 10 km dzielnie walczyli Rafał Nartowski, który z czasem 00:43:12 zajął 61 miejsce oraz Sebastian Łukaszewski, który z czasem 00:53:04 uplasował się na 183 miejscu. Myśliborską 10-tkę ukończyło 339 biegaczy.
26-27 maja SZWAL-owcy wzięli udział w II Rzeźnickim Festiwalu Biegowym. XIII Bieg Rzeźnika, którego blisko osiemdziesięciokilometrowa trasa wiodła bieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną, góry Jasło i Fereczata, Smerek oraz połoniny do Ustrzyk Górnych ukończyły 3 nasze drużyny. Specyfiką tego biegu jest zasada, iż startują wyłącznie dwuosobowe drużyny, które w tym samym składzie muszą przebyć całą trasę biegu. I tak szczęśliwie na mecie meldowali się kolejno:
- Daniel Rotter / Robert Wowk z czasem 12:37:59, msc.187,
- Wojciech Mościński / Paweł Szotowicz z czasem 14:40:14, msc. 443,
- Julian Wójcik / Wiesław Wójcik z czasem 14:48:01, msc. 473.
Natomiast w dwie drużyny ukończyły wersję HardCore 98 km:
- Krzysztof Piechota/Piotr Kaczmarek z czasem 15:09:35,
- Sebastian Szotowicz/Radosław Balmowski z czasem 15:53:11.

Warto wspomnieć o Michale Zedelskim, który w tym roku zadebiutował na V Rzeźniczku i pokonał tą bardzo wymagającą trasę w czasie 03:45:25. W klasyfikacji generalnej wśród mężczyzn uplasował się na 258 pozycji na 621 startujących.. Trasa Biegu liczy około 27km i jest dosyć trudna, chociaż przepiękna i malownicza.
Tydzień później tj. 28 maja odbył się II "Bieg dookoła Jeziora- Chociwel 2016". Biegacze mogli spróbować swoich sił na dwóch dystansach-12 i 6 km. Na dystansie 12 km wystartowało 205 osób w tym 66 kobiet i 139 mężczyzn. Oczywiście nie zabrakło naszych zawodników. Oto nasze osiągnięcia:
- Rafał Glina, 00:53:28, msc.27,
- Mariusz Łabędzki, 00:55:44, msc.43,
- Stanisław Kaczmarczyk, 00:56:27, msc. 51,
- Tomasz Sosin, 00:56:53, msc. 55,
- Michał Zięciak, 00:59:36, msc.78,
- Barbara Wójcik, 01:24:14, msc.198,
- Henryk Maciejewski, 01:37:36, msc.205.

Na dystansie 6 km startowało 41 osób w tym kobiet 18 i mężczyzn 23, a nasze Stowarzyszenie dzielnie reprezentowała Grażyna Maciejewska, która z czasem 00:43:12 zajęła 36 miejsce.
Warto wspomnieć, iż Henryk Maciejewski był najstarszym zawodnikiem II "Biegu dookoła Jeziora- Chociwel 2016".
Gratulacje dla wszystkich uczestników biegowych zmagań.