Biegali w silnych porywach wiatru
Dodane przez administrator dnia Piątek, 10 kwietnia 2009 19:30

W Kołobrzegu odbył się już po raz 23. Międzynarodowy Bieg Zaślubin. Zawodnicy, aby szczęśliwie ukończyć bieg musieli uporać się z niezwykle trudnymi warunkami atmosferycznymi. Zdecydowana większość przeszkodę tę przebrnęła.

Źródło: Dziennik Stargardzki

Treść rozszerzona

Bieg Zaślubin odbywa się cyklicznie w każdą rocznicę Zaślubin z morzem (w Kołobrzegu fakt ten miał miejsce 18 marca 1945r.). Organizatorzy edycji biegu towarzyszył zachodni wiatr, który nie pozwolił na bicie rekordów. Do Kołobrzegu przyjechało prawie 400 biegaczy, spośród których bieg ukończyło 386 zawodników (w tym 8 osób zrzeszonych w Stargardzkim Związku Weteranów Lekkiej Atletyki). Najlepszym biegaczem naszego regionu został Krzysztof Różański z Wapnicy, który dystans 15 km pokonał w czasie 57 minut i 5 sekund. Płeć piękną reprezentowała tylko jedna pani – mianowicie Barbara Wójcik z Chociwla. Uzyskała czas 1 godz. 40 min. 36 sek.

Bieg ten traktowany jest jako test, który ma dać odpowiedź w jakim stopniu jest się przygotowanym do startów w nowym sezonie – mówią weterani ze Stargardu. – Żeby jednak osiągnąć pełną gotowość startową, trzeba włożyć jeszcze dużo pracy na treningach.