Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Grand Prix Stargardu
Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku

Więcej na stronie

www.grand-prix.szwla.pl

Logo Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku Edycja VI

Piekło Czantorii
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

Piekło Czantorii19.11.2016 r. Po raz czwarty do Ustronia zjechali się najwytrwalsi ultramaratończycy z całego kraju. Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki reprezentował Sebastian Szotowicz. Bieg o nazwie „Piekło Czantorii” liczy zaledwie 63 km. Dla ultrasa, który ma na koncie kilka biegów ultra już za sobą, dystans ten nie robi wrażenia. Dokładając do dystansu podbiegi o łącznym przewyższeniu 5200 metrów ultra nabiera nowego wymiaru.


Piekło Czantorii


W chwili, kiedy większość z Was przygotowywała się do snu 160 zawodników o godz. 23: 15 udało się na obowiązkową odprawę techniczną, gdzie jeden z biegaczy powitał biegaczy słowami „Witajcie w Piekle”. Punktualnie o godz. 0: 00 po wystrzale pistoletu startowego z dolnej stacji kolejki liniowej w Ustroniu ruszyła fala świecących czołówek na piekielną trasę. Podążając ku szczytowi Wielkiej Czantorii. Na pierwsze podejście startujący nie musieli długo czekać, zaledwie po 200 m biegu ostro pod górę nartostradą. Trasa niebezpieczna, trudna z ogromną ilością podejść, wyściełana błotem i ostrymi, luźnymi kamieni. Zawodnicy mieli do pokonania 3 pętle o długości 20,5 km z licznymi podejściami. Po zakończeniu trzeciej pętli organizatorzy przygotowali coś specjalnego. Meta usytuowana została przy górnej stacji kolejki linowej, do której prowadziło 1,5 km podejście o nachyleniu 36% - istne piekło. Pogoda tego dnia była totalnym zaskoczeniem chyba dla wszystkich uczestników, temperatura 11 st. C i halny wiatr, który w porywach osiągał prędkość ponad 100 km/godz. W dolnych partiach gór uczucie gorąca zaś na grzbietach podejść zimno i bardzo wietrznie. Pomimo trudu trasy warto wpisać ten bieg do kalendarza startowego choćby dla widoków. Panorama Śląska w nocy ze szczytu Czantorii bezcenny widok.

Ze 160 startujących bieg ukończyło tylko 53 zawodników, zwycięzcą wśród mężczyzn był Wojciech Probst – brązowy medalista mistrzostw polski w biegach górskich na dystansie ultra, wśród kobiet Tamara Mieloch z INOV-8. Nasz reprezentant Sebastian Szotowicz bieg ukończył z czasem 12:46:07.

Zachęcam do obejrzenia video relacji z Piekła Czantorii.
http://www.youtube.com/watch?v=gw8su_Rw3vk

Foto: Sebastian Szotowicz, Andrzej SzczotPiekło Czantorii


Piekło Czantorii


Piekło Czantorii


Piekło Czantorii


Piekło Czantorii


Piekło Czantorii


Piekło Czantorii


Piekło Czantorii


Piekło Czantorii

Facebook
Partnerzy

Fotografia Stargard
Martyna i Rafał
Naturalna fotografia ślubna i rodzinna
Pogoda
Pogoda w Stargardzie


Prognoza Pogodynki

Prognoza MeteoGroup
Prognozy numeryczne ICM:

Meteorogram modelu UM
Meteorogram modelu COAMPS

Aktualna Pogoda

Droga krajowa nr 10
Morzyczyn - Jezioro Miedwie
Wygenerowano w sekund: 0.05 6,109,316 Unikalnych wizyt
stat4u