Grand Prix Stargardu
Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku

Więcej na stronie

Logo Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku Edycja VI

XXX Bieg Zaślubin Kołobrzeg, CityTrail, III Zimowy Ultraraton Karkonoski, Alakla
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

XXX Bieg Zaślubin KołobrzegWRAZ Z NADCHODZĄCĄ WIOSNĄ RUSZA BIEGOWA KARUZELA - SZWLA otwiera sezon biegowy 2016.

Jako pierwsze wystartowały nasze PANIE, w Szczecinie w biegu "ALKALLI" Dzień Kobiet swoim startem po "ZŁOTE TULIPANY" uczciło 1365 pań w tym: 7 pań SZWLA. GRATULACJE!!!

12 marca w "Zimowym Ultra Maratonie Karkonowskim" z super trudnymi warunkami zimowymi na 53 kilometrowej trasie zmagali się i na mecie w Karpaczu, Krzysztof PIECHOTA zameldował się na 60 pozycji z czasem 07:23:26, a Sebastian SZOTOWICZ zajął 119 z czasem 08:23:26. Zmagali się nie tylko z górami i pogodą ale również z 310 konkurentami. SZACUNEK i GRATULACJE.

Również 12 marca w Toruniu czworo przedstawicieli SZWLA brało udział w Mistrzostwach Polski Weteranów, (poprzednia relacja).

W ostatnią niedzielę (20.03.2016) to również dwa równoległe starty naszych zawodniczek i zawodników.

W Szczecinie w VI - ostatnim biegu z cyklu "CITY TRAiL" wystartowało 359 osób w tym: dwoje naszych przedstawicieli: Ryszard JARZYNA z czasem 00:22:06 zajął 42 miejsce, a Eliza MARCINKOWSKA z czasem 00:24:26 była 94.

Za cały cykl "CITY TRAiL" I drużyna SZWLA w składzie: kapitan drużyny-Eliza Marcinkowska,Ryszard Jarzyna, Mariusz Łabędzki i Joanna Suleja, na 61 drużyn sklasyfikowana została na 14 miejscu, a II drużyna w składzie : Andrzej Ościak, Daniel Wieczokiewicz i Ryszard Wieczorkiewicz, zajęła 52 pozycję.

Indywidualnie za cały cykl w klasyfikacji generalnej kobiet na startujących 321 pań, Eliza Marcinkowska była 13, a w kategorii K-30 uplasowała się na 4 pozycji, na 66 startujących pań. Do trzeciego miejsca zabrakło ciut, ciut punktów, szkoda, ale i tak należą się duże brawa. Joanna Suleja w "generalce"zajęła 88 miejsce, a w K-50 na 17 startujących kobiet była 4. Gratulacje.

Indywidualnie w klasyfikacji generalnej mężczyzn na 538 sklasyfikowanych zawodników, Ryszard Jarzyna zajął 33 pozycję,a w kategorii M-40 na 116 był 7. Mariusz Łabędzki odpowiednio zajął w generalnej 86 miejsce, a w kategorii M-30,36 miejsce na 232 uczestników. Daniel Wieczorkiewicz w generalnej był 247, a w M-30, 116. Andrzej Ościak w generalnej uplasował się na 338 pozycji, a w M-30 na 154 miejscu. Ryszard Wieczorkiewicz w generalnej zajął 249 miejsce, a w kategorii M-60, 10 miejsce na 17 startujących.

Z Stargardu do Kołobrzegu na XXX "Bieg Zaślubin" wystartowaliśmy autokarem w towarzystwie sympatyków "Nordic Walking" oraz "Miedwiańskich Morsów" o godzinie 8.00 pod kierownictwem niezawodnej przewodniczki Joasi Kostrzewy. Stargard żegnał nas pogodą pochmurną, a Kołobrzeg przywitał nas słońcem i niemal bezwietrzną pogodą.Warunki optymalne do osiągania dobrych biegowych rezultatów. Atmosfera w autokarze z każdym zbliżającym się kilometrem do Kołobrzegu dostosowywała się do słonecznej kołobrzeskiej pogody. Powrót był jeszcze weselszy i już z "Morsami" umówiliśmy się na przyszły rok. "MORSY" w odróżnieniu od biegaczy rozgrzewkę przeprowadzają dwa razy. Pierwszą przed wejściem do wody, a drugą po wyjściu z wody. Dlatego powrót był wesoły i ze śpiewem. W zajeździe, w którym się zatrzymaliśmy wracając, zabrakło nawet kanapek.

Start do biegu nastąpił o godzinie 12.00. Bieg ukończyło 1087 osób, w tym: 239 kobiet i 848 mężczyzn. Czas zwycięzcy - 00:44:59, najlepszy wynik wśród pań to: 00:54:20. Czas ostatniego zawodnika. 02:11:11, a czas ostatniej zawodniczki - 02:07:54

Organizatorzy włożyli dużo wysiłku w organizację biegu, impreza przebiegała sprawnie z tempem, duża zasługa , w tym prowadzącego spikera, ale organizatorzy nie ustrzegli się drobnych uchybień, na drugim okrążeniu dla znacznej części biegających zabrakło wody, a po zakończeniu biegu nie wszyscy mogli korzystać z grochówki, bułek ,drożdżówek , w spożywaniu posiłków, zawodników wyprzedzili "miejscowi" którzy nie opłacając pakietów startowych szybko i sprawnie uwijali się w punkcie żywienia. W skali 10 stopniowej imprezę oceniam na 9,5 punktu.

1028 - Maciejewski Henyk, 01:56:33,
1029 - Maciejewska Gażyna, z czasem 01:56:34. a wśród pań 235.

Dziękujemy Stargardzkim kibicom którzy dzielnie wspierali i gorąco dopingowali nas na całej 15 kilometrowej trasie. Do zobaczenia i miłego spotkani na biegowych trasach,a przed nami bieg " Do Pustego Grobu", nowa edycja GP "Cztery Pory Roku" - Bieg Wiosny, a, w czerwcu "BŁĘKITNA WSTĘGA" Pozdrawiam w imieniu SZWLA i własnym Ryszard Wieczorkiewicz.