Grand Prix Stargardu
Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku

Więcej na stronie

Logo Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku Edycja VI

Królowa sportu jest tylko jedna. 10. Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki 2015.
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki Toruń 2015W dniach 23-28 marca 2015 roku w Toruniu odbyły się 10. Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki. Zawodnicy z całej Europy rywalizowali na toruńskich arenach sportowych – na miejskim stadionie lekkoatletycznym oraz na nowo wybudowanej i robiącej ogromne wrażenie hali sportowo – widowiskowej, w licznych konkurencjach lekkoatletycznych.

W mistrzostwach wystartowało ok. 450 reprezentantów Polski, wśród których oczywiście nie mogło zabraknąć lekkoatletów ze Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki.
Nasz kraj i nasze stowarzyszenie reprezentowali:

• Sylwia Grzesiak,

• Aleksander Saków,

• Julian Wójcik,

• Bogdan Skowroński,

• Mieczysław Burdzy.

Nasi lekkoatleci z powodzeniem rywalizowali w wybranych przez siebie konkurencjach, osiągając znakomite wyniki oraz zajmując miejsca na podium i w czołówce europejskiej.

Wyniki:

1. Aleksander Saków w kategorii wiekowej M75 zajął:
    • 2 miejsce - srebrny medal w rzucie oszczepem z wynikiem – 37,78 m,

• 3 miejsce - brązowy medal w rzucie ciężarkiem z wynikiem – 12,67 m,

• 3 miejsce - brązowy medal w rzucie młotem z wynikiem – 33,67 m,

• 5 miejsce w rzucie dyskiem z wynikiem – 30,99m

• 5 miejsce w pchnięciu kulą z wynikiem 11,21 ustanawiając Rekord Polski.

2. Sylwia Grzesiak w kategorii wiekowej K40 zajęła:
    • 7 miejsce w biegu na 1500 m z wynikiem 5:40,40

• 3 miejsce - brązowy medal w sztafecie 4 x 200 m w składzie Violetta Politowska, Magdalena Gańska i Lucyna Kuklińska – Nurkowska z wynikiem 2:04,40 ustanawiając tym samym Rekord Polski,

3. Julian Wójcik w kategorii wiekowej M60 zajął 21 miejsce w crosie na 5 km z czasem 19:41,1

4. Bogdan Skowroński w kategorii wiekowej M55 zajął miejsce 12 z czasem 16:48,2

5. Mieczysław Burdzy w kategorii wiekowej M 65 zajął 14 miejsce w skoku w dal z wynikiem 3,49 m.

Wielu startujących zawodników udowodniło, że lekkoatletyka jest królową sportu, którą można uprawiać przez całe życie, czego dowodem jest startujący w mistrzostwach pan Stanisław Kowalski, który jako najstarszy zawodnik biorący udział w zawodach ustanowił kilka rekordów Europy. Pan Stanisław w kwietniu 2015 roku ukończy 105 lat.