Logo Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku Edycja VI

Sukcesy naszych reprezentantów - podsumowanie startów w 2014r.
Wydarzenia

Sukcesy naszych reprezentantów - fot. Dziennik Stargardzki
Dwa tytuły wicemistrzów świata zdobyte na Halowych Mistrzostwach Świata Weteranów w Budapeszcie i 18 medali wywalczonych podczas Mistrzostw Polski to tegoroczny dorobek naszych zawodników.

Na Mistrzostwach Świata Weteranów rozgrywanych w Budapeszcie Aleksander Saków w rzucie oszczepem z wynikiem 38.75m wywalczył srebrny medal w kategorii wiekowej M -75, zaś Wojciech Strelczuk w pchnięciu kulą na odległość 13.61m uzyskał także srebrny medal w swojej kategorii wiekowej (M-55). XIII Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów LA w Spale wzbogaciły nasz dorobek o kolejne medale. Złoto zdobył Ryszard Skąpski w chodzie na 3000m (wynik 20:10.44), natomiast dwa srebrne (400m wynik 1:14.43 i skok w dal 4.24m) i jeden brązowy (200m wynik: 33.23) Mieczysław Burdzy. Kolejne srebra wywalczyli: w pchnięciu kulą (6.95m) Irena Strelczuk oraz w rzucie ciężarkiem (11.34k) na odległość 13.43m jej mąż Wojciech, który powiększył jeszcze medalową zdobycz o brąz w pchnięciu kulą (13.61m).
Kolejne medale nasi zawodnicy zdobywali na XXIV letnich Mistrzostwach Polski Weteranów LA w Radomiu. W biegu na 300m przez płotki (wynik 59:60) złoty medal zdobył Mieczysław Burdzy. Trzy srebrne medale odpowiednio w biegu na 100m (18.15), 200m (40.16) i w skoku w dal (3.13m) wywalczyła Joanna Suleja, która podczas tych mistrzostw zdobyła również brązowy medal w trójskoku (8.25m). Na Mityngu w Zielonej Górze drugie miejsca wywalczyli: w pięcioboju (2468pkt) Mieczysław Burdzy i w chodzie na 5000m (37:00.16) Ryszard Skąpski. Obaj zawodnicy wzbogacili dorobek medalowy także o brązowe krążki zajmując trzecie lokaty w biegu na 400m i skoku w dal – Mieczysław Burdzy, oraz w chodzie na 3000m - Ryszard Skąpski. Zwieńczeniem sukcesów naszych weteranów podczas ww. zawodów były brązowe medale Wojciecha Strelczuka w pchnięciu kulą (13.16m) i Juliana Wójcika w biegu na dystansie 10000m (51:42.08).,

Gratulujemy osiągnięć i życzymy sukcesów w sezonie 2015.