Więcej na stronie

Logo Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku Edycja VI

39. Maraton w Dębnie
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

W dniu 15 kwietnia 2012 roku tradycyjnie już od wielu lat, po raz 39 odbył się w Dębnie maraton, który jednocześnie był 82 Mistrzostwami Polski Mężczyzn i Kobiet w tej dyscyplinie. Trasa jak zwykle przebiegała w pętli: Dębno-Dargomyśl-Cychry-Dębno. Należało pokonać ją trzykrotnie.39 Maraton w Dębnie W tym roku zarówno pogoda jak i frekwencja dopisały. Padł rekord uczestników, gdyż wystartowało 1135 zawodników, a ukończyło 1091. Jedyny minus to trochę za silny wiatr, który bardzo przeszkadzał uczestnikom w drodze powrotnej z Cychr do Dębna.
Zawody wygrał Kenijczyk KIPRONO METTO David (2:12:53), drugi był MBITI James Mutua z Kenii, a trzeci Polak SHEGUMO Yared, który jednocześnie został mistrzem Polski. Niestety czas jaki uzyskał (2:15:19) nie wystarczy by reprezentować kraj na Olimpiadzie w Londynie. Ubiegłoroczny mistrz Radosław Dudycz był czwarty. Wśród kobiet najlepsze okazały się Białorusinki MAZURONAK Volha (2:33:56), a druga była BERASNIOVA Alena. Trzecia na metę dotarła Polka BRYCH-PAJĄK Ewa.

Jak zwykle na starcie nie zabrakło przedstawicieli stargardzkich biegaczy. Najlepszy z nich Tomasz Śledziona (na foto nr startowy 1855) z czasem 3:14:19 zajął 142 miejsce (33 w kategorii M20) poprawiając swój rekord życiowy. Trzeba dodać, że był to dopiero drugi start Tomasza na tym trudnym dystansie. Nie wiele gorzej pobiegli: Krzysztof Różański – 147 miejsce (39 w kategorii M40) i Roman Jasiczek (na foto nr startowy 1895) 148 miejsce (5 w kategorii M50). Pozostali reprezentanci zajęli odpowiednio:
Zenel Krzysztof – 319 miejsce (25 w kategorii M50), Mościński Wojciech – 557 miejsce (216 w kategorii M30), Zasada Jarosław – 638 miejsce (246 w kategorii M30), Deszkiewicz Grzegorz – 723 miejsce (198 w kategorii M40), Stankiewicz Urszula – 810 miejsce (11 w kategorii K20), Burdzy Mieczysław – 848 miejsce (27 w kategorii M60).

GRATULUJEMY wszystkim zawodnikom, a gospodarzom słowa uznania za doskonałą organizację maratonu.

Stargardzcy biegacze na 39 Maratonie w Debnie, 15.04.2012 r.

[tekst: Roman Jasiczek]