Więcej na stronie

Logo Grand Prix Stargardu Szczecińskiego Cztery Pory Roku Edycja VI

Dycha, maraton i ultramaraton. Czyli Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju
Relacje z imprez w których brali udział członkowie SZWLA

W dniach 10-11 września 2011 roku odbyła się II edycja Festiwalu Biegowego, organizowanego w ramach XXI Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Na tak prestiżowych zawodach nie mogło również zabraknąć naszych zawodników. Do Krynicy udali się : Julian Wójcik oraz Roman Jasiczek. W ramach imprezy odbyło się wiele biegów na różnych dystansach.

W sobotę 10 września Roman Jasiczek po raz drugi wystartował w „Biegu 7 dolin”, ultra maratonu na dystansie 100 km. O godzinie 3 rano stanął on do startu razem z 242 innymi zawodnikami aby pokonać ta trudną trasę poprowadzoną po szlakach w Beskidzie Sądeckim. Ultramaratończycy pokonali następującą trasę: Czarny Potok - Jaworzyna Krynicka – Runek -Łabowska Hala – Cyrla – Rytro – Przehyba - Złomisty Wierch – Radziejowa - Wielki Rogacz – Obidza – Eliaszówka - Piwniczna Zdrój - Łomnica Zdrój – Wierchomla – Runek –Łosie – Drabiakówka - Przełęcz Krzyżów. Roman Jasiczek ukończył ultramaraton z czasem 15:07:04 zajmując 84 miejsce (5 miejsce w kategorii M50).

Tego samego dnia o godzinie 12 Julian Wójcik wystartował w „Życiowej Dziesiątce TAURONA”. Bieg na dystansie 10 km. Prowadził z Krynicy-Zdroju do Muszyny. Julian pokonał ten dystans z czasem 00:41:41 (brutto), bijąc swój rekord życiowy. Z tym czasem zajął on 154 miejsce w klasyfikacji open oraz 8 w swojej kategorii wiekowej – M55. W biegu wzięło udział 769 zawodników.

Julian Wójcik długo nie odpoczywał w Krynicy. Już w niedzielę o godzinie 9 wystartował w „Koral Maratonie”. Najważniejszy bieg Festiwalu ukończył z czasem 04:08:02 (brutto),. Z tym wynikiem uplasował się na 193 pozycji a w swojej kategorii M50 zajął 50 miejsce. W Koral maratonie wzięło udział 439 biegaczy. Ten maraton nie należał do łatwych ze względu na profil trasy oraz lejący się z nieba żar.